Certyfikat świadectwo energetyczne - ArCADia-TERMO - O firmie ArCADiasoft

O firmie ArCADiasoft

Jarostałw Chudzik prezes firmy ArCADiasoft Jarosław Chudzik jest prezesem firmy ArCADiasoft Chudzik sp.j. działającej na rynku oprogramowania dla budownictwa. Jej autorskie programy to rozwiązania przydatne w codziennej pracy inżyniera, proste i intuicyjne, przemyślane w najmniejszym detalu, a jednocześnie technicznie oparte o najnowocześniejszą technologię. Współczesna praca projektanta wymaga programów całościowych. Firmą, która może sprostać takim wyzwaniom jest ArCADiasoft posiadająca niezbędne kompetencje obejmujących całe spektrum zagadnień budowlanych, stosowne zaplecze merytoryczne oraz techniczne, i bazująca na wieloletnim doświadczeniu w tworzeniu oprogramowania dla budownictwa.Od wielu lat pracujemy nad systemem ArCADia który w swoich założeniach opiera się idei BIM (Building Information Modelling), pozwala on na gromadzenie, aktualizowanie i wprowadzanie kompleksowej informacji o budynku do bazy danych już w momencie projektowania. Baza ta umożliwia czerpanie dowolnej informacji w każdej chwili na etapach projektowania, budowy i eksploatacji budynku. Pierwszy element tego systemu ArCADia-ARCHITEKTURA został przez nas dołączony do IntelliCADa jako narzędzie architektoniczne i wprowadzony na rynek pod nazwą ArCADia-IntelliCAD. Zaawansowane wsparcie poszczególnych branż, jest realizowane sukcesywnie w postaci kolejnych elementów takich jak np: ArCADia-GRAF, ArCADia-ARCHITEKTURA, ArCADia-INSTALACJE GAZOWE, ArCADia-SIECI KANALIZACYJNE czy aplikacji przeznaczonych dla branży elektrycznej ArCADia-INSTALCJE ELEKTRYCZNE ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE. Programy te korzystają ze wspólnej bazy danych o obiektach (budowlanych), umożliwiają pełną współpracę między poszczególnymi branżami i wymianę informacji i projektów w ramach systemu jak również poza nim. Aplikacje ArCADia posiadają obsługę formatu IFC, który pozwala na współpracę z takimi programami jak np: Allplan, Archicad, Revit.

Schemat ArCADia-SYSTEM

System ArCADia stał się obecnie wizytówką firmy, jest znany od 5 lat polskim architektom i inżynierom budownictwa autorski obiektowy system ArCADia będący bazą informacji o budynku, do której dane i informacje o wszystkich elementach użytych w projekcie architektonicznym wprowadza się poprzez użycie ArCADii jako nakładki na program IntelliCAD lub Autocad. To innowacyjny otwarty system obejmujący z założenia trzy obszary czasowe (projektowanie, realizacja i eksploatacja), a dalej w każdym z nich kolejne trzy obszary przestrzenne (urbanistyka, obiekt, detal), co oznacza, że i inni producenci oprogramowania mogą dołączać do niego swoje aplikacje.Firma ArCADiasoft czerpiąc z doświadczenia firmy INTERsoft, która od początku swojej działalności współpracowała z niemieckimi firmami, które doceniając fachowość naszych programistów zlecały jej wykonanie programów na rynek niemiecki, takich jak:

  • ''Leksykon Giełdowy'' (BörsenLexikon) wprowadzający użytkowników w świat giełdy papierów wartościowych
  • program edukacyjny ''Lumie, mądry smok'' (Lumie der kluge Drache)
  • program ''Druckstudio''
  • ABC Steinsystem
  • program ''GartenWelt'' do projektowania ogrodów
  • program DWG-Export - jako istotny element nowej wersji ArCona DE
stara się tą współpracę kontynuować i rozwijać ją na inne obszary.

W naszych najbliższych planach jest również wykonanie aplikacji w kolejnych wersjach językowych, dostosowanie ich do wymogów i przepisów istniejących w tych krajach oraz wprowadzenie ich do sprzedaży min. na rynku rosyjskim, niemieckim i w Wielkiej Brytanii.

Tworzymy również oprogramowanie na zamówienie. Dzięki temu, że możemy wykorzystać już posiadane oprogramowanie oraz zdobyte w ten sposób doświadczenie, to nasze rozwiązania są pewne, sprawdzone i w przystępnych cenach.
Zaufały nam już między innymi takie firmy jak: SANITEC-Koło, HENKEL Polska, BlackRedWhite, Balma, Jarocin, PAROC, Maxit-OPTIROC, Wydawnictwo MURATOR, Pfleiderer, REHAU czy PURMO.Firma ArCADiasoft podobnie jak i INTERsoft w swojej codziennej działalności nie zapomina również o zaangażowaniu społecznym. ArCADiasoft współpracuje z uczelniami wyższymi kształcącymi na kierunkach: architektura i budownictwo wyposażając ośrodki akademickie w pełni funkcjonalne szkoleniowe wersje programów dla budownictwa. Dzięki nam studenci otrzymują bezpłatnie programy z licencją studencką.

Pomagamy również bliźnim wspierając instytucje opiekujące się dziećmi i młodzieżą, wspieramy również inicjatywy sportowe biorąc wkład w sponsorowaniu drużyny niepełnosprawnych "koszykarzy na wózkach" oraz siatkarskich drużyn juniorskich klubu sportowego WIFAMA.21 stycznia 2009 roku w Poznaniu sąd konkursowy Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA przyznał Złoty Medal programowi ArCADia-TERMO.

więcej...

W dniu 24 maja podczas Koncertu Galowego w Teatrze Wielkim w Operze Narodowej w Warszawie, Kapituła Polskiego Godła Promocyjnego wyłoniła listę laureatów tegorocznej edycji Konkursu „TERAZ POLSKA”. Wśród laureatów znalazł się program ArCADia-TERMO PRO firmy ArCADiasoft.

więcej...

Bronisław Komorowski - Prezydent RP wręcza nagrodę za program ArCADia-TERMO PRO właścicielowi firmy ArCADiasoft oraz INTERsoft Jarosławowi Chudzikowi.